Časté dotazy

Kdo to pořádá?
Robothon pořádá společnost Insane Business Ideas, s.r.o., která se svou značkou CEE Hacks již řadu let oragnuzuje hackathony. Robothon je organizován taktéž ve spolupráci s různými partnery (viz domovská stránka).

Co je Robothon?
Robothon je spojení slova robot a hackathon. Slovo robot vzniklo ve hře R.U.R. Karla Čapka přesně před sto lety. Z tohoto důvodu organizujeme tento hackathon – inovační marathon. Jedná se o akci, která bude probíhat 36 hodin, kde účastníci budou mít za cíl v týmech přijít s nápady, které efektivně řeší jednu z uvedených výzev spojených s robotikou a umělou inteligencí.

Můžu se zúčastnit?
Pokud jsi starší 15 let, přihlásíš se skrz tyto webové stránky a budeš na akci pozván(a), tak tě rádi na Robothonu uvidíme.

Jakou výzvu si mohu vybrat?
Můžeš si vybrat jakoukoliv výzvu uvedenou na domovské stránce. Finální výzvy budou známé těsně před akcí a budou na akci detailně odprezentované. Deadline pro potvrzení řešené výzvy bude v pátek 22. 1. 2021 ve 20h (zaregistrovaní účastníci se dozví včas podrobnosti).

Co je účelem Robothonu?
Cílem projektu je přijít s nápady, které se mohou stát novou a zásadní inovací na poli robotiky a umělé inteligence. Pomocí ní chceme nastartovat českou ekonomiku, stihnout ujíždějící vlak a dostat Českou republiku mezi špičku inovativních zemí.

Stojí to peníze?
Ne, celý Robothon je pro účastníky zdarma. Navíc mohou účastníci vyhrát zajímavé ceny.

Bude akce online / offline?
Pro účastníky bude akce online. Ve Švandově divadle se sejde pouze realizační tým a partneři. Proto není potřeba nikam cestovat a spát budete ve vlastní posteli (tedy pokud se rozhodnete v průběhu akce spát, to je na vás…)

Bude na akci jídlo?
Akce proběhne online, proto na akci jídlo nebude a účastníci si budou muset zajistit jídlo sami. Ale jednáme s partnerem, který by nám mohl poskytnout vouchery na dovoz jídla. Snad se nám tato spolupráce podaří zajistit. 🙂

Co budu potřebovat?
Nic zvláštního – počítač, dobrou náladu a hlavně hlavu plnou nápadů a chuť hackovat.

Mám se přihlásit jako jednotlivec nebo jako tým?
To je na tobě. Pokud se přihlásíš jako jednotlivec, tak ti na místě pomůžeme postavit tým z dalších účastníků (pomocí slack chatovací místnosti a ZOOM breakroomu), kteří nemají tým. Týmy budou dvou až pětičlenné.

Zůstane mi duševní vlastnictví na nápad, který vymyslím?
Ano, zůstane. Svojí účastí ale umožňuješ i partnerům akce, aby tvůj nápad uvedli do praxe a používali dál tvoji licenci. V ideálním případě rádi (v případě zájmu) propojíme účastníky s partnery tak, aby mohli na nápadu spolupracovat.

Kdo je v porotě a jaké jsou hodnotící kritéria?
Finální sestava poroty bude nejpozději oznámena na zahájení akce, jména a medailonky poroty se objeví na této webové stránce. Porotci budou hodnotit tvůj nápad podle třech kategorií: realizovatelnost, byznys potenciál a inovativnost.

Jak bude vypadat výstup řešení?
Na akci bude zorganizován workshop, který odtajní vše důležité ohledně zaslání Vašeho řešení. To proběhne skrz online formulář, kde budete zadávat všechny relevantní informace o Vašem řešení:
– název vašeho projektu a vizuál (slouží k rozlišení projektů, nebude součást hodnocení),
– popis problému,
– popis produktu,
– jeho dopad na problém,
– realizovatelnost projektu (zejména finanční aspekt),
– čím jste disponovali již před hackathonem, co je open source,
– co jste zvládli udělat na akci,
– vize – co se s produktem stane dále a jaký je jeho potenciál.
(vše zmíněné bude zadáno textově a na max 500 znaků).
Dále bude vyžadován:
– link s uveřejněným kódem (pokud bude toto pole relevantní)
– video, které bude obsahovat ukázku použití a odprezentuje produkt (omezení: max. 2 min).